In september was er veel aandacht voor de geboorte van De Drentse Lelie, de duurzaamste lelie ter wereld. Eerst met het kraamfeest op 4 september en later in de televisie-uitzending over de lelieteelt van het journalistieke platform Pointer (KRO-NCRV). Hierin kwamen voor- en tegenstander van de lelieteelt aan het woord.
Drentse lelietelers hebben zich verenigd in het project De Drentse Lelie. In drie jaar tijd willen ze het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen in de lelieteelt terug te dringen tot het gemiddelde niveau in de akkerbouw. Het liefst zelfs daaronder. Dat dit kan, zagen de ondernemers in het project Duurzame Bollenteelt Drenthe. Dat werd afgelopen voorjaar afgerond met een geslaagd slotevenement.
HLB is als onafhankelijk onderzoek- en adviesbureau betrokken bij deze projecten en komt af en toe terug als duider in de lelieteeltontwikkelingen. “Samen met de telers hebben we een nieuwe teelt ontwikkeld die goed is voor mens, dier, bodem en omgeving”, zei Janny Peltjes, ceo van de HLB Group, trots op het kraamfeest van De Drentse Lelie. Teler Gert Veninga: “Ik kan me goed voorstellen dat dit in andere teeltregio’s wordt gekopieerd. Dat kan heel makkelijk.”
Meer weten? Check de website van De Drentse Lelie!