Samenwerking en een integrale aanpak vanuit landbouw, onderwijs en kennisinstellingen, bedrijven en overheden zijn noodzakelijk om het bodembeheer economisch, maar ook ecologisch weer gezond te maken. Dat is de insteek van het Kennisconsortium Bodem, waar HLB partner van is.
Om het 8-jarig bestaan van het Kennisconsortium – van waaruit het Leer- en Kenniscentrum Bodem is opgericht – te vieren wordt op 5 maart van 9.30 tot 16.00 uur de bodemconferentie Toekomstig Bodemgebruik gehouden in het Biosintrum.
De dag wordt geopend door gedeputeerde Henk Jumulet van provincie Drenthe. Vervolgens vertelt Prof. Dr. Ir. Wim van de Putten van NIOO over bodembiologie voor de toekomst met ontwikkelingen in wetenschap en onderzoek.
Directeur Ilse Geijzendorfer van Louis Bolk Instituut besluit het interessante ochtenddeel met het onderwerp ‘De Toekomst van Bodem en Voedsel: Beleidsontwikkelingen en Kennisbehoeften vanuit de Praktijk’.
Na de lunch worden er deelsessies gehouden voor de praktische verdieping. De deelsessies gaan over Klimaat: Carboncredits, hoe doe ik dat?, Microbiologie: Bodem en Humane gezondheid en Bodem & water: Uitspoeling voorkomen.
Ben jij bij het consortium?
Klik hier voor meer informatie of meld je direct aan voor Het Kennisconsortium Bodem via de aanmeldknop.
.
Datum
Woensdag 5 maart 2025
Tijd
09:30 – 16:00 uur
Locatie
Biosintrum
Ecomunitypark 5,
8431 SM Oosterwolde
Route